Kun je iets over jezelf vertellen?
"Ik ben Thijs Bouman, in 1995 geboren in Amsterdam, maar opgegroeid in een klein dorpje genaamd Westzaan. Op de middelbare school besloot ik na het kijken van veel films dat ik het ook zelf wilde proberen. Ik meldde mij aan voor het oriëntatiejaar op de Nederlandse Filmacademie, om zo veel mogelijk ervaring op set op te doen. Vervolgens heb ik mij aangemeld voor Regie Fictie op de Nederlandse Filmacademie en dit jaar studeer ik daar af."
Waar geniet jij keer op keer van bij jouw vak? En waarom?
"Dat is tijdens het schrijfproces. Als dingen samenvallen of je opeens op een idee of een oplossing komt, kan dat bijna magisch zijn. In die fase heb je natuurlijk ook totale controle over de film, wat het fijnst is. Op set is het vooral een strijd om te proberen te genieten van het draaien en het niet te zien als een invuloefening of als iets wat tegen het voorbedachte plan inwerkt. Filmen is al zoveel plannen, het is fijn als alles gaat zoals je bedacht had. De leukste momenten zijn meestal als er onverwachte dingen gebeuren die nog beter zijn dan wat je van tevoren had kunnen bedenken."
Kun je iets vertellen over waar je nu mee bezig bent?
"De film die ik nu aan het maken ben heet Donnie Mountain en vertelt het verhaal van een 29-jarige pornoster die last krijgt van een erectiestoornis. Ik wil een herkenbaar verhaal vertellen over prestatiedruk, identiteit en mannelijkheid binnen een vrij ongewone arena, namelijk de porno-industrie. Het zal een zwart-komische film worden met scènes die moeten schuren. Ik hou wel van het opzoeken van het ongemak in films en de momenten waarop je niet weet of je moet lachen of moet huilen."
0 Reacties